۷ راه افزایش فروش ظروف یکبار مصرف

۷ راه افزایش فروش ظروف یکبار مصرف در مغازه

با توجه به افزایش نیاز به استفاده از ظروف یکبار مصرف در رویدادها و مراسم‌ها، فروش این محصولات می‌تواند برای مغازه‌داران ارزشمند باشد. در این مقاله، به بررسی 7 روش‌ ساده افزایش فروش محصولات ظروف یکبار مصرف در مغازه که از آن غافلیم می‌پردازیم.

افزایش فروش ظروف یکبار مصرف

1 - موقعیت درست مغازه


یکی از عوامل مهم در موفقیت فروش محصولات ظروف یکبار مصرف، موقعیت فروشگاه است. اگر مغازه‌ یا فروشگاه شما در یک منطقه‌ی پرتردد و نزدیک به رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز خرید قرار داشته باشد، فرصت بیشتری برای جذب مشتریان خواهید داشت.

اما اگر این موقعیت را ندارید نگران نباشید!

امروزه به لطف اینترنت فرصت دیده شدن برای مغازه‌هایی که در مناطق پر‌تردد نیستند نیز فراهم است.

شما می‌توانید با ثبت موقعیت مغازه خود در گوگل‌مپ، نشان و بلد روی موقعیت نقشه، محل مغازه خود را جانمایی کنید تا از روی نقشه و با سرچ، مخاطبین شما بتوانند شما را پیدا کنند.

قشنگی این‌کار اینجاست که با ذکر جمله “تحویل درب منزل” و قرار‌دادن شماره فروشگاه می‌توانید فروش خود را به راحتی چند برابر کنید.

موقعیت مناسب انتخاب مغازه ظروف یکبار مصرف

2- تنوع محصول

فراهم کردن تنوع در محصولات ظروف یکبار مصرف برای مشتریان اهمیت دارد. دیگر وقت آن نیست که ویترین مغازه را با ظروف‌یکبار‌مصرف لوکس پر کنید تا نظر مخاطبین‌تان را به مغازه جلب کنید.
اگرچه داشتن ویترین جذاب بسیار امر ضروری است اما امروزه مخاطبین به دنبال کارایی محصول و خرید بهینه نیز هستند.

انواع مختلفی از ظروف یکبار مصرف در تنوع جنسی از قبیل: پلی پروپیلن(پ.پ) ، پلی استایرن(پی.اس)، کاغذی، گیاهی و … وجود دارد که هر کدام جایگاه خود را نسبت به نیاز مشتری، در بازار دارد.

قرار‌دادن طیف وسیعی از این محصولات در ویترین و مغازه ظروف‌یکبار‌مصرف باعث خلق تجربه‌ی خرید جذاب‌تر برای مشتریان می‌شود، زیرا به نیاز آن‌ها احترام گذاشته‌اید و اختیار بیشتری را به آن‌ها برای انتخاب داده‌اید.

در نتیجه این امر شانس بیشتری برای خرید از مغازه‌ی شما را فراهم‌ می‌کند.

3 - نه به قیمت رقابتی

هیچ‌وقت وارد بازی قیمت رقابتی با رقبا نشوید! این بازی رقابتی شما را به سمت حاشیه سود پایین می‌کشاند. جایی به خودتان می‌آیید و می‌بینید که کسب‌و‌کار شما به میزان سختی و سرمایه ای که در کار خوابانده‌اید رشد نکرده است.

هیچ‌وقت جای مشتری فکر نکنید! این غلط است که مشتری به دنبال جنس ارزان است. مشتری جنس ارزان را انتخاب می‌کند چون آگاهی کامل به محصول ندارد و شما نتوانسته‌اید که رضایت خرید با کیفیت را در او تقویت کنید. 

قیمت‌های رقابتی بین محصولات داخل مغازه خودتان ایجاد کنید!
حاشیه سود یکسان برای همه محصولات داخل مغازه‌تان در نظر نگیرید بلکه محصولات مشابه از لحاظ کارایی را که جنس‌های مختلفی دارند؛ به گونه‌ای حاشیه سود برایشان در نظر بگیرید که جنس کمتر فروخته شما در ترازو قیاس مشتری قرار بگیرد. 

این‌گونه زمان بازگشت سرمایه شما به کیف پولتان کوتاه‌تر خواهد‌شد و یک سری محصولات در فروشگاه شما به اصطلاح خاک نمیخورند و این چرخه بهینه پول در نهایت منجر به افزایش فروش خواهد شد.

 

کاهش حاشیه سود در رقابت سر قیمت

4 - تبلیغات محلی

پخش تراکت اگرچه هنوز جواب می‌دهد و با خود مشتری می‌آورد اما آیا واقعا جذب مشتری به هر قیمتی کار درستی است؟ اینکه ندانیم چه میزان از هزینه تبلیغات جبران شده و چقدر سود کردیم خوشایند نیست.حالا بماند هزینه های طراحی، چاپ و تراکت پخش‌کن که این خودش مقوله‌‌ای است و تازه قابل ردیابی هم نیست.

در عوض شما میتوانید با هزینه کم و یک دستگاه ثبت شماره، شماره مشتریان خود را ثبت کنید و به این طریق روی آنها کار مارکتینگ انجام دهید. یا اینکه از آنها بخواهید پیج اینستاگرام شما را فالو کنند و از این طریق مارکتینگ کنید.

به غیر از این موارد شما همچنین می‌توانید در سایت‌های ثبت آگهی محلی مثل بهترینو به صورت رایگان فروشگاه خود را در محل و محدوده تبلیغ کنید.

5 - فروش ترکیبی و تخفیف‌های ویژه

بسته‌های ترکیبی از محصولات ظروف یکبار مصرف با قیمت‌های توجیه‌پذیر به مشتریان ارائه دهید. مثلاً، یک بسته شامل لیوان‌ یکبار مصرف، بشقاب‌، قاشق، کارد و چنگال در یک قیمت مناسب که قیمت کمتری از خرید تک به تک خواهد داشت به مشتریان پیشنهاد بدهید.

این روش باعث می‌شود مثلا اگر مشتری قصد خرید  ۳ محصول را داشته باشد و پک شما شامل ۵ محصول اما با قیمت توجیحی باشد ؛ مشتری ترغیب به خرید بیشتری شود.

همچنین، تخفیف‌های ویژه برای خرید‌های بزرگ و یا در فصل‌های مختلف سال می‌تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و افزایش فروش شود.

6 - روابط خوب با مشتریان

برقراری ارتباط خوب و صمیمی با مشتریان و درک نیازها و تمایلات آن‌ها می‌تواند در افزایش فروش محصولات ظروف یکبار مصرف نقش موثری ایفا کند. برای این کار، به مشتریان خود گوش دهید و نظرات، پیشنهادات و انتقادات آن‌ها را جدی بگیرید. این رویکرد باعث می‌شود مشتریان شما را به عنوان یک فروشگاه مورد اعتماد و معتبر در نظر بگیرند و برای خرید محصولات ظروف یکبار مصرف به مغازه‌ی شما مراجعه کنند.

7 - همکاری با رستوران‌ها و سایر کسب‌و‌کارها

برقراری همکاری‌های تجاری با رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و کافه‌های محلی به شما کمک می‌کند تا محصولات خود را به مشتریان جدید معرفی کنید. همچنین شرکت در رویدادهای محلی و ارائه تخفیف‌های ویژه به مشتریان این کسب‌وکارها؛ می‌تواند برای شما فرصت‌های جدیدی بسازد.

در نهایت باید گفت که راه‌های بسیار زیادی برای افزایش فروش وجود دارد. کمی صبر، متمرکز شدن روی مخاطبین و مشتریان و توجه به نیاز آن‌ها و چیزی که حال آن‌ها را خوب می‌کند با چاشنی خلاقیت شما؛ می‌تواند ده ها ایده قابل اجرا افزایش فروش برای شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *